1217380
Birger Kaipiainen
(Finland, 1915-1988)
Birger kaipiainen, skulptur, keramik, signerad kaipiainen.

BIRGER KAIPIAINEN, skulptur, keramik, signerad Kaipiainen.

Fågel. Höjd ca 40 cm. Diameter ca 40 cm.

Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Enstaka glasdekoration saknas.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
14 200
147 176
16 660
Utropspris
10 000 - 12 000 EUR
Budhistorik (28 bud)
5 apr 16:34
14 200 EUR
5 apr 16:33
14 000 EUR
5 apr 16:33
13 800 EUR
5 apr 16:33
13 400 EUR
5 apr 16:33
13 200 EUR