1219233
Hans J Wegner
(Danmark, 1914-2007)
Hans j wegner, fÄllstolar, ett par, jh-512, johannes hansen, danmark  tidigt 1980-tal. modellen formgiven år 1949.

HANS J WEGNER, FÄLLSTOLAR, ett par, JH-512, Johannes Hansen, Danmark tidigt 1980-tal. Modellen formgiven år 1949.

Ekstomme med rottingklädsel. Brännmärkta. Krokar för upphängning medföljer. Bredd 61 cm, höjd 77 cm, sitthöjd (framtill) 40 cm.

Enstaka skador.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Slutpris
5 800
60 364
6 877
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Budhistorik (39 bud)
17
5 apr 14:30
5 800 EUR
14
5 apr 14:29
5 600 EUR
17
5 apr 14:29
5 500 EUR
14
5 apr 13:17
4 633 EUR
13
4 apr 16:04
4 433 EUR