1221487
Kari Alakoski
(Finland)
Kari alakoski, glasskulptur, "bipolar", signerad kari alakoski 2014. glas studio mafka & alakoski.

KARI ALAKOSKI, glasskulptur, "Bipolar", signerad Kari Alakoski 2014. Glas Studio Mafka & Alakoski.

Glasblåsare, Kari Alakoski.
Friblåst klart glas med filigranteknik.
Höjd 34 cm. Bredd 33 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
420
4 371
498
Utropspris
500 - 700 EUR
Budhistorik (3 bud)
5 apr 16:19
420 EUR
5 apr 11:22
400 EUR
23 mar 0:22
260 EUR