1221494
Kari Alakoski
(Finland)
Kari alakoski, glasskulptur, "twist", signerad kari alakoski 2017. glas studio mafka & alakoski.

KARI ALAKOSKI, glasskulptur, "Twist", signerad Kari Alakoski 2017. Glas Studio Mafka & Alakoski.

Glasblåsare, Kari Alakoski.
Friblåst klart glas med luftfiligranteknik.
Höjd 25 cm. Diameter 9 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
380
3 955
451
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (12 bud)
5 apr 19:32
380 EUR
5 apr 19:32
360 EUR
5 apr 19:30
340 EUR
5 apr 19:29
320 EUR
5 apr 18:16
300 EUR