1221855
Carl Gustaf Hiort af Ornäs
(Finland, 1911-1995)
Carl gustaf hiort af ornÄs, tv-bänk, hmn huonekalu mikko nupponen, lahtis, 1900-talets mitt.

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, TV-bänk, HMN Huonekalu Mikko Nupponen, Lahtis, 1900-talets mitt.

Teakfanerad bänk. Tre separata delar: bordsskiva på två svartlackerade benställ. Längd 205 cm, bredd 48 cm, höjd 39 cm.

Åldersrelaterat slitage, ena benstället med spricka.

Slutpris
800
8 326
948
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (35 bud)
5 apr 18:32
800 EUR
5 apr 18:32
800 EUR
5 apr 18:29
780 EUR
5 apr 18:26
760 EUR
5 apr 18:26
750 EUR