1223471
SOFFBORD, 1900-talets senare hälft.
Soffbord, 1900-talets senare hälft.

Polerad granitskiva med slipade kanter på underrede i förkromat stål. Bordsskivan 78x80 cm, tjocklek 20 mm. Höjd ca 41 cm.

Slitage och fläckar på stommen.

Proveniens

UPM, United Paper Mills Ltd, Myllykoski Pappersbruk, tjänstemannaklubb.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
700 - 900 EUR