1223857
Rut Bryk
(Finland, 1916-1999)
Rut bryk, skulpturer, 2 st, "hexagon tegel", arabia, finland 1960-tal.

RUT BRYK, skulpturer, 2 st, "Hexagon tegel", Arabia, Finland 1960-tal.

Stengods, blomsterdekor. Diameter 13 cm, höjd 8 cm.

Åldersrelaterat slitage. Den blå med smärre kantnagg.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Slutpris
470
4 992
549
Utropspris
500 - 700 EUR
Budhistorik (7 bud)
5 apr 16:20
470 EUR
5 apr 16:18
450 EUR
5 apr 16:18
440 EUR
5 apr 16:17
420 EUR
5 apr 16:16
400 EUR