Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1625
237680
VÄKTARE, gulglaserat lergods. Tang dynastin (618-907).
VÄktare, gulglaserat lergods. tang dynastin (618-907).

Höjd 30,8 cm.

Krackelyr, lagningar, skador.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

858 - 1 073 EUR

Klubbat pris:
9 000 SEK
Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.