Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1626
237736
FIGURINER, två stycken, lergods. Tang dynastin (618-907).
Figuriner, två stycken, lergods. tang dynastin (618-907).

Stående gulglaserad respektive vitglaserad man. Höjd 23-27 cm.

Den vitaglaserade lagad. Nagg, krackelyr. (2)

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

858 - 1 073 EUR

Klubbat pris:
7 000 SEK
Proveniens

The Collection of Paul R. Wedendal.

Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02