Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1656
237723
KRUKOR, två stycken, keramik. Yuan dynastin (1271-1368) och Ming dynastin (1368-1644).
Krukor, två stycken, keramik. yuan dynastin (1271-1368) och ming dynastin (1368-1644).

Vitglaserade med dekor av drakar samt blommor. Höjd 7 samt 9 cm.

Krackelyr. (2)

Utropspris:

4 000 - 6 000 SEK

429 - 644 EUR

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.

Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29