Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1677
238586
BORD, hardwood. Qing dynastin.
Bord, hardwood. qing dynastin.

Sargen med skuren dekor av stiliserade drakar. Diameter 76 cm, höjd 34,5 cm.

Skador.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

858 - 1 073 EUR

Klubbat pris:
6 500 SEK
Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.

Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02