1086345
SERVISDELAR, 91 st, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal
Servisdelar, 91 st, "musselmalet", royal copenhagen, 1900-tal.

En kaffekanna, 13 kaffekoppar med fat, en moccakanna, elva moccakoppar med fat + ett medföljande fat, saltkar, pepparkar, gräddkanna, sockerskål, servetthållare, tre askfat, kakfat, serveringsfat, sex små assietter, 12 assietter, 12 stora assietter.

Åldersrelaterat slitage med mindre missfärgningar och kantnagg, stort nagg i kant på moccakannans lock.

Utropspris
12 000 SEK