Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Silver Övrigt
1175295
DOSOR, 2 st, Ryssland, bl a Moskva, 1800-tal.
Dosor, 2 st, ryssland, bl a moskva, 1800-tal.

Två silverdosor med niellodekor. Dekor av stora palatset i Kreml, resp landskap med små hus, längd 9,5 resp 7,5 cm. Vikt totalt 191 gram.

Små bristningar. Smärre slitage, slitage under den större.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
4 000 SEK