Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Konst Contemporary
1180914
Ylva Ogland
(Född 1974)
Ylva ogland, blandteknik multiplar ur paletten nr 2-3 2004, signerad.

YLVA OGLAND, Blandteknik multiplar ur Paletten nr 2-3 2004, signerad.

"Herion x 1700", 2004. En inramad multipel, blandteknik och assemblage med sidenband, 36 x 37 cm inklusive ram. Ett exemplar av konsttidskriften Paletten nr 2-3 2004 med multipel, blandteknik och assemblage med sidenband och pärlor, tidskriftens mått 28 x 21,5 cm.
Medföljer affisch med tillhörande bergskristall i upplaga 400. Utgiven av Riche i samarbete med konstnären. Affisch ca 50 x 67 cm.

Obetydligt ytslitage. Något sidenband med veck.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57

Utropspris
4 000 SEK