Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Övrigt
1187862
TAKLAMPA, Swedish Modern 1930/40-tal.
Taklampa, swedish modern 1930/40-tal.

Armaturen klädd i spegelglas med etsad dekor, stomme detaljer i mässing, 6 uttag för lysrör, höjd ca 150 cm.

Skador, slitage, fläckar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - B6
Proveniens

Från blomsteraffär på Karlavägen 24.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

356
34
37
Utropspris
10 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
7 jan 17:56
356 SEK
31 dec 2019 2:51
300 SEK