Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Möbler Bord
1191307
MATBORD, 1800-talets andra hälft.
Matbord, 1800-talets andra hälft.

Målat. Svarvade ben. Fotavslut med hjultrissor. Diameter 124 cm, höjd 77 cm. Fyra inläggsskivor á 49 cm.

Senare målning. Torrsprickor. Senare inläggsskivor. Slitage.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
12 000 SEK