Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Klockor & Ur Bordsur
1191440
BORDSPENDYL, Japy Frères, Frankrike, 1800-talets slut.
Bordspendyl, japy frères, frankrike, 1800-talets slut.

Marmorfodral med antikiserande dekor i mässing. Urverket märkt Japy Freres & Cie. Bredd 45 cm, djup 14 cm, höjd 47 cm. Pendel finns.

Ej funktionstestad. Åldersrelaterat slitage. Nyckel saknas.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
250 EUR