Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Belysning Taklampor
1195533
TAKKRONA, omkring 1900-talets mitt.
Takkrona, omkring 1900-talets mitt.

Takkrona med stomme av mässing, behängd med slipade glasprismor. Åtta ljuspunkter. Tygskärmar. Diameter 60, höjd 56 cm.

Smärre slitage, lösa prismor medföljer, ej funktionstestad.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T10
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 500 SEK