Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Möbler
1196577
MATBORD med klaffar, Frankrike 1800-talets första hälft.
Matbord med klaffar, frankrike 1800-talets första hälft.

Mahogny, benen med avslut av hjultrissor i mässing.
3 st. illäggsskivor, en original. Höjd 72 cm. 112 x 115 cm. Varje iläggskiva 50 x 115 cm. Total längd 262 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Torrsprickor.

Maria Granström
Maria Granström
Private Sales. Av Sveriges Handelskamrar förordnad besiktningsman.
+46 (0)739 40 08 09

Utropspris
500 EUR