Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Klockor & Ur Golv & Väggur
1197418
VÄGGPENDYL, Frankrike, 1800-talets andra hälft.
VÄggpendyl, frankrike, 1800-talets andra hälft.

Väggpendyl av brons, urtavla med emaljerade siffror bakom glas. 90 x 43 cm. Pendel finns. Nyckel finns.

Ej genomgången. Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
5 000 SEK