Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Konstglas
1197483
Bertil Vallien
(Född 1938)
Bertil vallien, 6 st, glasföremål, kosta boda.

BERTIL VALLIEN, 6 st, Glasföremål, Kosta Boda.

Flaska, Artist collection, signerad och numrerad 89254. Höjd 42 cm.
Vas, Artist collection, signerad och numrerad 49250. Höjd 28 cm.
Skål, Artist collection, signerad och numrerad 59262. Diameter 21 cm.
2 st ljusstakar, Artist collection, signerade och numrerade 69717. Höjd 18,5 cm.
Cocktailglas, osignerad. Höjd 17,5 cm, diameter 12 cm.

Bruksslitage. Smärre fläckar.

Lina Sjömark
Lina Sjömark
+46 (0)73 640 94 76

Utropspris
3 000 SEK