Silver Övrigt
1197582
SALVER, silver, William Hutton & Sons, London 1902. Finska kontrollstämplar 1964.
Salver, silver, william hutton & sons, london 1902. finska kontrollstämplar 1964.

Konturerat brätte dekoreras av akantusblad och rocailler. På tre volutformade fötter. Diameter 36 cm, höjd 3,5 cm. Vikt 1540 g.

Repor.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V1
Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
500 EUR