Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Klockor & Ur Bordsur
1197951
BORDSPENDYL art nouveau / jugend, J.W. Mijnlief Utrecht Fayence Holland, 1900-talets början.
Bordspendyl art nouveau / jugend, j.w. mijnlief utrecht fayence holland, 1900-talets början.

Fodral av grön och blå blommönstrad dekor. Urtavla märkt Compagnies des bronzes, La Haye. Höjd ca 62, bredd ca 37 cm, djup 27 cm.

Åldersrelaterat slitage. Urtavla med skador.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Utropspris
8 000 SEK