Silver Övrigt
1198270
Empire
(1810-1840)
Charles price, pokal med lock, silver, london 1816.

CHARLES PRICE, pokal med lock, silver, London 1816.

En empirepokal med dekoe av vinrankor, uppsvängda hänklar samt lock. Höjd 34 cm. Vikt 2162 gram.

Smärre slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V11
Proveniens

Etikett Anders de Wahl.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
12 301
1 170
1 288
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
8
23 nov 17:58
12 301 SEK
23 nov 17:58
11 810 SEK
23 nov 17:57
11 800 SEK
23 nov 17:57
11 300 SEK
23 nov 17:57
11 000 SEK