Konst Skulptur
1198605
Johanna Rytkölä
(Finland, Född 1956)
Johanna rytkÖlÄ, utan titel.
Johanna rytkÖlÄ, utan titel.
Johanna rytkÖlÄ, utan titel.
Johanna rytkÖlÄ, utan titel.

JOHANNA RYTKÖLÄ, UTAN TITEL.

Sign. 1995. Stengodskeramik, längd 88 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Köpt direkt av konstnären.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Utropspris
300 EUR