Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Konstglas
1200882
Jugend
(1890-1920)
Almaric walter, fat, pâte de verre, jugend, nancy, frankrike, omkring 1900.

ALMARIC WALTER, fat, pâte de verre, jugend, Nancy, Frankrike, omkring 1900.

Tonat glas med dekor i relief av slända. 12 x 6 cm.

Smärre slitage. Minimalt nagg.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
10 000 SEK