Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Belysning Ljuskronor
1201032
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets slut.
Ljuskrona, empirestil, 1900-talets slut.

Ljuskrona med stomme av mässing, behängd med slipade prismor. För tre ljus, fem ljuspunkter. Diameter ca 52, höjd ca 65 cm.

Skador och slitage, ej funktionstestad.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N3
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

1 dag 7 timmar
600
57
62
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 650 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
16 feb 20:14
600 SEK
16 feb 10:58
500 SEK