Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Konst Contemporary
1201127
Carouschka Streijffert
(Född 1955)
Carouschka streijffert, blandteknik och collage på kartong, signerad och dat 98.

CAROUSCHKA STREIJFFERT, blandteknik och collage på kartong, signerad och dat 98.

Utförd 1998. 190 x 215 x 7 cm inkl ram.

Ej examinerad ur ram. Förefaller att vara i gott skick. Veck m.m enligt konstnärens intention. Fem skruvar saknas i ramen. Repor och slitage på plexiglaset.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - B6
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

8 000
762
826
Utropspris
12 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
10 feb 8:15
8 000 SEK
9 feb 20:35
2 000 SEK
9 feb 14:18
1 500 SEK