Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Konst Contemporary
1201128
Carouschka Streijffert
(Född 1955)
Carouschka streijffert, blandteknik och collage på kartong, signerad och daterad 98.

CAROUSCHKA STREIJFFERT, blandteknik och collage på kartong, signerad och daterad 98.

Utförd 1998. 107 x 173 x 7 cm inkl ram.

Ej examinerad ur ram. Förefaller att vara i gott skick. Veck m.m enligt konstnärens intention. Sex skruvar saknas i ramen. Repor och slitage på plexi.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57

Utropspris
8 000 SEK