Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Belysning Taklampor
1201606
TAKKRONA, 1900-talets mitt.
Takkrona, 1900-talets mitt.
Takkrona, 1900-talets mitt.
Takkrona, 1900-talets mitt.
Takkrona, 1900-talets mitt.

Takkrona med stomme av mässing, behängd med slipade glasprismor. Åtta ljuspunkter. Diameter 45, höjd 64 cm.

Slitage, instabil, delar saknas, ej funktionstestad.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

650
61
68
Utropspris
2 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
18 jan 15:53
650 SEK
18 jan 15:46
600 SEK
18 jan 12:24
550 SEK
15 jan 21:34
500 SEK
12 jan 0:58
400 SEK