Silver Bestick
1201922
TÅRTSPADAR, 2 st, samt STRÖSKED, silver, 1800-tal.
TÅrtspadar, 2 st, samt strÖsked, silver, 1800-tal.

Strösked S Svensson Kristianstad 1851, tårt-/serveringsspade med dekor av delfiner och skaft i trä C Brockman Karlstad 1885 samt tårt-/serveringsspade med spiralvridet skaft Tyskland/Polen omkring 1830. Längd 18-30 cm. Vikt totalt 204 gram.

Smärre slitage.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
3 000 SEK