Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Klockor & Ur Bordsur
1202043
BORDSPENDYL, stil, omkring år 1900 / 1900-talets början
Bordspendyl, stil, omkring år 1900 / 1900-talets början.

Metall, mässingsfärgad. Emaljerade romerska siffror. Krön i form av putto Höjd ca 32, 22 x 12 cm cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Ej genomgången. Ej funktionstestad.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Utropspris
3 000 SEK