Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Konst Grafik
1203163
Anders Zorn
(1860-1920)
Anders zorn, etsning, signerad zorn med blyerts samt daterad 1912 i plåten.

ANDERS ZORN, etsning, signerad Zorn med blyerts samt daterad 1912 i plåten.

"Skrämda". Plåtstorlek. 20 x 15 cm.

Ej examinerad ur ram. Inga synliga skador.

Asplund 248.
Hjert & Hjert 261.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

Utropspris
14 000 SEK