Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Övrigt
1203857
Josef Frank
(1885-1967)
Josef frank, vägglampor ett par snarlika  modellnr 2226 för firma svenskt tenn 1900-talets senare del.

JOSEF FRANK, vägglampor ett par snarlika modellnr 2226 för firma Svenskt Tenn 1900-talets senare del

Mässing, ställbara, längd ca 33 cm

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Anlupen. Smärre skador.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - V13
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 800
170
189
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
13 jan 7:28
1 800 SEK
12 jan 20:26
1 250 SEK
11 jan 22:54
1 000 SEK