Möbler Speglar
1204926
Empire
(Sverige, 1810-1840)
Spegel, empire, stockholmsarbete, 1800-talets första hälft.

SPEGEL, Empire, Stockholmsarbete, 1800-talets första hälft.

Bronserad och målad dekor. 135 x 68 cm.

Senare målning och bronsering. Senare glas. Dekorskador och bortfall. Torrsprickor. Något slagen och något löst glas.

Utropspris
2 500 SEK