Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Klockor & Ur Bordsur
1205468
BORDSPENDYL, Frankrike, omkring år 1900.
Bordspendyl, frankrike, omkring år 1900.

Bordspendyl av alabaster och bronspatinerad zink. Längd 24, bredd 18, höjd 43 cm. Pendel finns. Nyckel finns.

Smärre skador och slitage, alabastern med smärre nagg och sprickor. Ej funktionstestad.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
3 000 SEK