Design Övrigt
1206582
Berndt Friberg
(1899-1981)
Berndt friberg, vaser, 3 st, stengods, gustavsberg studio, signerade.

BERNDT FRIBERG, vaser, 3 st, stengods, Gustavsberg Studio, signerade.

Olika glasyrer. Signerade Friberg samt med studiohanden. Daterade 1979, 1976 respektive N. Höjd 8-10 cm.

Enstaka märken.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
3 500 SEK