Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Möbler
1206645
Eric Sigfrid Persson
(1906-1992)
Eric sigfrid persson, snurrfåtöljer, ett par, möbelkultur ab hörby, 1970-/1980-tal.

ERIC SIGFRID PERSSON, Snurrfåtöljer, ett par, Möbelkultur AB Hörby, 1970-/1980-tal.

Underrede i metall, delvis svartlackerad. Djuphäftad sits- och rygg. Lös sittplymå samt ställbar rygg.
Sitthöjd 37-39 cm.
Höjd 107-109 cm.

Bruksslitage. Fläckar/märken.

Lina Sjömark
Lina Sjömark
+46 (0)73 640 94 76

Utropspris
3 000 SEK