Det är enkelt att bjuda på slagauktion!

Vilket av dessa fyra alternativ passar dig bäst?

1. Bjud via telefon 2. Bjud live online
3. Lämna ett inropsuppdrag
4. Bjud med spade direkt i auktionssalen

Läs mer och registrera dig

Keramik & Porslin Serviser
1207459
KAFFESERVIS, fyra delar, porslin. Tyskland, 1800-tal.
Kaffeservis, fyra delar, porslin. tyskland,  1800-tal.

Polykromt bemålad, med motiv av blommor. Bestående av:
1 kanna med lock, total höjd 15,5 cm.
1 mjölkkanna med lock, total höjd 10 cm.
1 kopp med fat, diameter på fat 12,5 cm.
1 bricka, mått 29,5x24,5 cm.
Fat medföljer.
Med Viennaliknande märke.

Mjölkkanna med lagningar och spricka. Slitage.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
3 000 SEK