Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Allmoge
1208033
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal.
Slagbord, allmoge, 1800-tal.
Slagbord, allmoge, 1800-tal.
Slagbord, allmoge, 1800-tal.
Slagbord, allmoge, 1800-tal.
Slagbord, allmoge, 1800-tal.
Slagbord, allmoge, 1800-tal.

Gråmålat. Två uppfällbara slag med en grind vardera. Låda i sargen. Längd 56/188 cm, bredd 102 cm, höjd 73 cm.

Kompletterat. Senare målning. Åldersrelaterat slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - H35
Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
200
2 099
217
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (4 bud)
11 feb 10:25
200 EUR
11 feb 10:25
175 EUR
11 feb 10:25
150 EUR
11 feb 10:25
100 EUR