1208094
Jonas Lindvall
(Född 1963)
Jonas lindvall, "tureen", bord för stolab.

JONAS LINDVALL, "Tureen", bord för Stolab

Inspirationen till det eleganta bordet "Tureen" kommer från möbelhistorien och gastronomins värld. Med tankar om skönhet och funktion kan bordet fungera som en yta, vilken som helst, en skål eller som ett uppläggningsfat. Ytans uttryck skapar en harmoni som vittnar om hantverkets kvalité. Tureen kan användas som satsbord tillsammans eller vart och ett för sig som soffbord, avlastningsbord eller loungebord.

Material: Ek
Diameter: 38 cm
Höjd: 38 cm
Övrigt: Brännmärkt STOLAB 2018

Smärre slitage

Proveniens

Gastrologik

Maria Granström
Maria Granström
Tf Filialchef Malmö / Private Sales
+46 (0)739 40 08 09

4 399
467
469
Såld
Köp detta föremål direkt till fast pris. Inga andra avgifter tillkommer.