Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Möbler
1208661
Josef Frank
(1885-1967)
Josef frank, bokhylla, modell 2255, firma svenskt tenn.

JOSEF FRANK, bokhylla, modell 2255, Firma Svenskt Tenn.

Underskåp med skiva och detaljer i valnöt, draghandtag i mässing. Bredd 100 cm, djup 51, höjd 75 cm. Överdel med hyllplan lackerad i vitt och grönt. Bredd 100, djup 25, höjd 150 cm. Nyckel finns.

Slitage. Mindre ytskador.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
20 000 SEK