Design Möbler
1209174
Alvar Aalto
(1898-1976)
Alvar aalto, bord samt 4 st stolar.

ALVAR AALTO, bord samt 4 st stolar.

Bord samt stolar av ljust lövträ. Bordets längd 152, bredd 76, höjd 71, stolarnas sitthöjd ca 45 cm.

Slitage, repor, märken.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
5 000 SEK