Design Konstglas
1215386
Carl Fagerlund
(Sverige, 1915-2011)
Carl fagerlund bordslampor, ett par, glas.  orrefors, 1900-talets andra hälft.

CARL FAGERLUND Bordslampor, ett par, glas. Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Signerad Orrefors RD 1566 samt etikettmärkt. Oval form med underfång i blått glas. Höjd 30,5 cm.

Ej funktionstestade. Slitage. Repor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
3 000 SEK