Diverse Övrigt
1216140
KISTA PÅ BENSTÄLLNING, 18-1900-tal.
Kista pÅ benstÄllning, 18-1900-tal.

Betsad kista på lös benställning. Kistan med smidesbeslag. Benställningen med skuren dekor. Längd 57, bredd 44, höjd 65 cm. Nyckel finns.

Renoverad, kompletterad, smärre skador, slitage och lagningar.

Utropspris
3 000 SEK