Det är enkelt att bjuda på slagauktion!

Vilket av dessa fyra alternativ passar dig bäst?

1. Bjud via telefon 2. Bjud live online
3. Lämna ett inropsuppdrag
4. Bjud med spade direkt i auktionssalen

Läs mer och registrera dig

Design Konstglas
1218114
Oiva Toikka
(1931-2019)
Oiva toikka, Årskub, signerad oiva toikka nuutajärvi 1980, numrerad 713/1000.

OIVA TOIKKA, ÅRSKUB, signerad Oiva Toikka Nuutajärvi 1980, numrerad 713/1000.

Färgad glasformation omsluten av gjutet, klart glas. Sidorna slipade. Höjd 7,5 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
500 EUR