Diverse Övrigt
1222364
SKRIN, tidigt 1800-tal.
Skrin, tidigt 1800-tal.
Skrin, tidigt 1800-tal.
Skrin, tidigt 1800-tal.
Skrin, tidigt 1800-tal.
Skrin, tidigt 1800-tal.
Skrin, tidigt 1800-tal.

Målat skrin av trä. Locket med ägarmärkning och motiv av fågel samt daterat 1823. Längd 31, bredd 24, höjd 16 cm. Nyckel finns.

Lagningar och smärre skador, torrsprickor.

Utropspris
2 500 SEK