Diverse Övrigt
1225087
FIGURIN, flodhäst, obsidian, sannolikt Ryssland 1900-tal
Figurin, flodhäst, obsidian, sannolikt ryssland 1900-tal.

Med cabochonslipade rubiner. Längd ca 7 cm. Höjd ca 3,5 cm

Slitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
6 000 SEK