Konst Grafik
1237588
Maurice Estève
(Frankrike, 1904-2001)
Maurice estÈve, akvatintetsning, signerad och numrerad 11/75.

MAURICE ESTÈVE, akvatintetsning, signerad och numrerad 11/75

"Rue Monsieur le Prince"
Tryckt av Jean Signovert Paris, Utgiven av Ed. Goldschmidt, Paris. 27 x 39 cm.

Ej examinerad ur ram. Helhetsintrycket är gott.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - T10

D. Vallier, s.126

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

6 000
573
644
Utropspris
10 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
27 jun 15:17
6 000 SEK
25 jun 9:33
4 000 SEK
23 jun 16:59
3 500 SEK
22 jun 20:49
3 000 SEK
18 jun 22:36
2 000 SEK