Design Övrigt
1240761
Åke Holm
(Sverige, 1900-1980)
Åke holm, skulptur, troll, höganäs 1941.

ÅKE HOLM, skulptur, troll, Höganäs 1941.

Grönglaserat gods, signerad Å Holm -41 II. Höjd ca 31 cm.

Helhetsintrycket är gott med små fotnagg.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77

Utropspris
3 000 SEK